نظامی ایران سوریه ایرانی اسرائیل

نظامی: ایران سوریه ایرانی اسرائیل نتانیاهو اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی لازمه توسعه همکاری‌های اقتصادی تقویت روابط بانکی است

رییس جمهور در دیدار نخست وزیر بلژیک ، روابط دو کشور را دیرینه و در حال توسعه خواند و اظهارداشت که ما از حضور شرکتهای بلژیکی جهت سرمایه گذاری و یا فعالیت های یکس

لازمه توسعه همکاری‌های اقتصادی تقویت روابط بانکی است

لازمه توسعه همکاری های اقتصادی تقویت روابط بانکی است

عبارات مهم : اروپا

رییس جمهور در دیدار نخست وزیر بلژیک ، روابط دو کشور را دیرینه و در حال توسعه خواند و اظهارداشت که ما از حضور شرکتهای بلژیکی جهت سرمایه گذاری و یا فعالیت های یکسان در کشور عزیزمان ایران استقبال می کنیم.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر سه شنبه در دیدار “چارلز میشل ” که در حاشیه نشست مجمع عمومی شرکت ملل متحد انجام شد، با بیان اینکه مردم کشور عزیزمان ایران بلژیکی ها را مردمی فرهنگدوست در مرکز اروپا می دانند، روابط خوب دو ملت را سرمایه خوبی جهت دولت ها دانست.

لازمه توسعه همکاری‌های اقتصادی تقویت روابط بانکی است

رییس جمهور با بیان اینکه بعد از برجام شرایط خوبی جهت توسعه روابط اقتصادی فراهم شده است ، گفت: جهت استحکام توافق ، باید فضای مثبت بوجود آمده را با همکاری اقتصادی تقویت می کنیم. شرکته ای زیادی از اروپا و بلژیک به کشور عزیزمان ایران آمده اند، توافقات خوبی حاصل شده است و مذاکرات زیادی هم ادامه دارد.

دکتر روحانی همچنین لازمه توسعه همکاری های اقتصادی را تقویت روابط بانکی برشمرد و افزود: ما علاقه مند به توسعه روابط علمی و فناوری با بروکسل هستیم و ایجاد تسهیلات بیشتری جهت گردشگران دو کشور را مهم می دانیم.

رییس جمهور در دیدار نخست وزیر بلژیک ، روابط دو کشور را دیرینه و در حال توسعه خواند و اظهارداشت که ما از حضور شرکتهای بلژیکی جهت سرمایه گذاری و یا فعالیت های یکس

رییس جمهور در ادامه با اشاره به 17 هزار ایرانی که به دست تروریست ها به شهادت رسیده اند، گفت: کشور عزیزمان ایران به عنوان یکی از بزرگترین قربانیان تروریسم آماده توسعه همکاریهای خود با بروکسل و اتحادیه اروپا درعرصه مبارزه با تروریسم است.

نخست وزیر بلژیک نیز در این دیدار برجام را وقت بزرگی جهت تقویت روابط کشور عزیزمان ایران و بلژیک دانست و گفت: گزینش ما، همکاری با پایتخت کشور عزیزمان ایران است و معتقدیم برجام می تواند افق بلندی جهت همکاری ایجاد کند و من نیز این خبر را به همه همکارانم در اروپا خواهم فرستاد.

“چارلز میشل ” همچنین گفت که کشورش خواهان توسعه روابط همه جانبه با کشور عزیزمان ایران است و شرکت های بلژیکی علاقه مند به سرمایه گذاری در کشور عزیزمان ایران هستند و همزمان باید همکاری های علمی و دانشگاهی دو کشور گسترش یابد و ما استمرار این فرایند را تشویق می کنیم.

لازمه توسعه همکاری‌های اقتصادی تقویت روابط بانکی است

وی همچنین از رییس جمهور جهت سفر رسمی به بروکسل دعوت کرد و اظهارداشت:این سفر نشانه خوبی جهت همکاری با 27 کشور اروپا خواهد بود.

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | بلژیک | همکاری | ایرانی | اقتصادی | رییس جمهور | ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs